Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Ana Sayfa » Kurumsal
Muka Bims - İzolasyonlu Hafif Yapı Elemanları

   Mukabims 1980 li yıllalardan beri bims ve pomza taşı üretip kot taşlama ve hammade olarak satışa sunmaktadır.  2000 yılında bims blokların ülke ekonomsine yüksek katmadadeğer sağlayacağı düşüncesi ve yüksek ısı yalıtım değerlerini göz önünde bulundurarak  bims blok üretim tesisimizi kurduk.

      Yeni Ürünlerimiz olan MSW 19 ve MSW 25 duvar bloklarımıza Ulusal Teknik Onay belgemizi almış olup 1. 2. ve 3. ısı bölgelerinde, Binalarda Isı Yalıtımı Yönetmeliği şartlarını sağlayarak MONTALAMAYA gerek kalmadan kulanılabilmektedir.  

Firmamız tarafından üretilmekte olan Bims ve pomza madeni kullanılarak üretilmekte olduğumuz mamul duvar blokları, TS EN 771-3 Avrupa Norm Standardına uygun olup, TSE tarafından 10.01.2008 tarih ve 14.10.05 / TSE9313 numaralı uygunluk belgesi ile belgelenmiştir. Sözkonusu blokların teknik değerleri firmamızca beyan edilen limitler dahilinde olup garantimiz altındadır. Ürünlerimizin insan ve çevre sağlığına hiçbir şart ve şekilde zarar vermediği ve vermiyeceği yine firmamızca CE işaretli beyan sertifikasıyla garanti altına alınmıştır. Firmamızca üretilen bloklar, A1 sınıfı yanmaz olup, yüksek ısı ve ses yalıtım performansına sahiptir. Isı yalıtım özellikleri itibariyle ürünlerimiz TS EN 1745 şartlarını sağlamaktadır.

MUKA BİMS sahip olduğu İç Anadoluda ki toplam 7.500 Hektar maden sahalarından elde etmiş olduğu bims rezervlerini kendi eleme tesislerinde sınıflandırıp; en son teknoloji ile MUKABİMS markasıyla geleceğin tek hafif yapı elemanı olarak inşaat sektörünün hizmetine sunmaktadır.

       Çağa ayak uydurmanın bilincinde olan MUKA BİMS HAFİF YAPI ELEMANLARI SAN TİC A.Ş. ' i müşterilerine daha iyi hizmet, kaliteli sağlam dayanıklı ve estetik ürünler sunmak amacıyla kendi bünyemizde bulunan labaratuar ve ar-ge çalışmalarıyla birlikte tam otomasyonlu üretim yapmaktadır. Bims Sektörünün öncü kuruluşu olan MUKA BİMS 45.000 m2 açık alan 2.000 m2 kapalı alanda 40.000 adet/gün blok üretim kapasitesine sahiptir.


Bims Özellikleri2011 Bims © Muka Bims - Izolasyonlu Hafif Yapi Elemanlari Madencilik Sanayi Ticaret A.S.

Hedef Reklam